NESLİHAN ERDOĞAN

ICF Mindfulness Koç  | ACC

Mindfulness ve Meditasyon Eğitmeni (MBSR)

Bir Ben Var 👇

Ben Neslihan...

ICF Mindfulness Koç’u, Mindfulness (MBSR) ve Meditasyon Eğitmeni’yim.

Mindfulness pratiklerinin her yaşa ve her bakış açısına uygun olduğu ve bunun nedeni, nasılı yapılan kapsamlı araştırmalarla artık mistik bir konu olmaktan çıktı.

Benim de inancım bu pratiklerin kolay ulaşılabilir olması, ona dair samimi bir ilgi ve merak uyandıracağı yönünde...

Kendi deneyimimden de yola çıkarak söylüyorum; mindfulness ile buluşman ve uygulaman sadece gündelik stresi yönetmende sana yardım etmekle kalmayacak kendinle daha dostça bir ilişki kurmanı da kolaylaştıracak. Kendinden ve çevrenden beklediklerin biraz daha makul bir tona bürünecek.

Bu inançla kendi farkındalık uygulamanı oluşturmanı desteklemek konusunda çok istekli ve bir o kadar da heyecanlıyım.

Öğrenim Hayatım

Mindfulness öğretmeye ilk  adımım David Cornwell  ve Banu Çeçen tarafından kurulan, bu alanda benim gibi birçok  gönüllüyü profesyonelliğe hazırlayan Breathing Mind Sistemi ile oldu.

Sonra gerisi Mindful Academy Solterreno, İspanya-MBSR Eğitmenlik eğitimi ile geldi.

MBSR, yani Mindfulness Based Stres Reduction olarak bilinen ve türkçeye de (Bilinçli) Farkındalığa Dayalı Stres Azaltma olarak çevrilen bu program 1979 larda Massachusetts Üniversitesi Tıp Merkezinde Dr. Jon Kabat-Zinn ve meslektaşları tarafından geliştirildi.


SoftTech Mindfulness Eğitimi

MBSR eğitimlerinin yanı sıra mindfulness konusunda bireysel ve kurumsal eğitimler vermeye, aktif olarak profesyonel bireysel koçluk seansları yapmaya devam ediyorum.

Öğrenim ve profesyonel hayatım, Ankara Üniversitesi İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümünü bitirip  İstanbul 'a ve sonrasında New York'a uzanan bir süreci kapsıyor.

Bir ilaç firması organizasyonunda doktorlar için Mindfulness...

Yurt Dışı Deneyimleri

Meslek hayatımın erken yıllarında New York'da yaşamam sayesinde farklı yanlarımı deneyimleme imkanı buldum. Okul orkestrasında solistlik ile başlayan müziğe yönelik ilgim, klasik jazz vokalisti olarak sahneye çıkabilmeme olanak verdi.

Kariyerime; kurumsal şirketlerin satış, pazarlama ve iletişim birimlerinde üst düzey yönetici olarak devam etsem de genç yıllara ait bu tutkuyu, çalışma hayatımla eşzamanlı sürdürdüğüm SEA New York / Sound Engineering bölümünün sıralarına taşımama engel olmadı.

New York şehri bir dünya insanı olmama katkı sağlarken, bir yandan da hayat gustomu arttıran merkez olmuştu yaşamımda... Bu coğrafya, "Sandler's Communication Techniques" ve "The Landmark Forum" gibi eğitimleri tamamlama, farklı yoga ve meditasyon pratiklerini tecrübe etme olanağı veren yaşamın yeni boyutuydu.

Amerika’da bulunduğum yıllarda New York sanat ve mimari hayatındaki yenilikleri Maison Francaise Türkiye’nin New York sayfası için derledim ve yazdım.

Nöroplastiste ve Mindfulness üzerine...

2011 yılında Türkiye'ye döndüğümde profesyonel hayatım Eczacıbaşı, Doğan Grubu ve Bilgili Holding gibi Türk iş dünyasının başarılı isimleri ile devam etti.

Kolombiya, Ekvator, Çek Cumhuriyeti gibi ülkelerde şamanik ritüellerde bulunarak yerli halkın öğretilerini bu sayede tecrübe edebildiğim için kendimi her zaman şanslı sayıyorum.

Bambaşka hayatları tanıdım, derin, tertemiz dostluklar edindim. Üniversite yıllarında tanıştığım Marcus Aurelius ve Stoacı felsefeyi bugünün mindfulness pratikleri ile birlikte düşündüğümde "insanın kendisini iyileştirme yolunu aramayı hiç bırakmaması" yaşama dair beni en büyüleyen yer…

Yeni mi başlıyorsun?

Meditasyonun neye, nasıl iyi  geleceğini, “yola çıkan” olarak, sen keşfedeceksin.

Buradan Başla →