Yönlendirmeli Meditasyonlar

Bakın bakalım birkaç dakikalığına da olsa sessizleşmek ve hareketsizleşmek size nasıl gelecek.Her neredeyseniz oradan başlayın. Sahip olduklarınızı kullanın ve elinizden geleni yapabilmeyi dileyin.

#
1

Merkezlenme Egzersizi

İçinden ne geçiyor -BİR MINDFULNESS GÜNLÜĞÜ- uygulamalarından ... 30sn süren ve seni ana getiren bir pratik

Dinle →
#
2

10dk Beden Tarama Meditasyonu

İçinden ne geçiyor -BİR MINDFULNESS GÜNLÜĞÜ- uygulamalarından ... Beden tarama meditasyonu, uygulayanın tüm dikkatini vücuda odaklamasını gerektiren özel ve temel bir formal mindfulness pratiğidir. Derin gevşeme, stres ve kaygıyı azaltma ve uykuyu iyileştirme gibi birçok faydası vardır (Grossman, Niemann, Schmidt ve Walach, 2004).

Dinle →
#
3

Mindfulness Meditasyonu 10dk

Bu yönlendirmeli mindfulness meditasyonunda tamamen anda olmayı, düşüncelerini fark edip rağmen bedene dönmeyi tecrübe edebilirsin..

Dinle →
#
4

20 Dakika Sakin ve Rahat

Vieyetnamlı Budist rahip ve aktivisti Thich Nhat Hanh'a ait bir meditasyon...

Dinle →
#
5

Şükürle Yürüme Meditasyonu -15dk-

Yürümek gibi günlük ve sıradan bir eylemi, farkındalık ve stresi azaltmak için bir araca dönüştürebilirsin... Her yürüme fırsatı bir meditasyon olarak değerlendirilebilir. Bu ise şükran duygusunu pratik ederek uygulayabileceğin bir meditasyon... Tercihen yalnız başına ve çıplak ayak :)

Dinle →
#
6

Zihnin açık mavi bir gökyüzü... 10dk

Zihnini onun uçsuz bucaksız doğasını görmeye açtığında olan şey... inanılmazdır. Artık her zamanki ben merkezli dünyanın küçüklüğüne sıkışıp kalmazsın. Özgürsün artık.

Dinle →
#
7

Düşüncelerini İzleme Pratiği

İçinden ne geçiyor -BİR MINDFULNESS GÜNLÜĞÜ- uygulamalarından... Düşüncelerini izleme ve onları etiketleme tekniği , alışılmış düşünce kalıplarını görmene, bir adım geri atmana ve yeni bir bakış açısına alan açabilmene yardımcı olur. Aynı zamanda ruminasyon döngüsünün de kırılmasında nefis bir araçtır. Ve bazı meditasyon türlerinden daha basittir, bu nedenle yeni başlayanlar için de harikadır.

Dinle →
#
8

Mindful Yemek Yeme Pratiği

İçinden ne geçiyor -BİR MINDFULNESS GÜNLÜĞÜ- uygulamalarından... Bu kez de mindfulness yemek yeme tecrübemize ve yediklerimize yönelik duyusal farkındalığına ve bedendeki hislere odaklanan bir yaklaşım olarak kendini gösteriyor. Tüm duyularını kullanarak dikkatini bulunduğun ana getirmen ve o andaki tecrübeni fark etmenle başlıyor bu pratik... Yemekle buluştuğun her an denenebilir ;-)

Dinle →